jak rozwiązywać zagadki escape room

Dużą zaletą escape roomów jest to, że każde takie miejsce odwiedza się z reguły tylko raz, dzięki czemu każda wizyta w kolejnym pokoju stanowi niemałe wyzwanie.

Warto zatem stosować się do dwóch podstawowych wskazówek, aby można było czerpać radość z zabawy i zwyczajnie nie utknąć, co bywa bardzo irytujące jeżeli wydarzy się już na samym początku przygody.

Pierwsza zasada escape roomów

Sprawdźcie dokładnie wszystko w pomieszczeniu. Najlepiej dwa razy. Czasami z pozoru nieistotne wgłębienie w szufladzie czy też napis nad drzwiami potrafią skierować zabawę na właściwie tory. Jednocześnie ich przeoczenie może spowolnić lub uniemożliwić wyjście z escape roomu.

Druga zasada escape roomów

Nie ma nic złego w korzystaniu z podpowiedzi. Wiele osób ma opory przed skorzystaniem z podpowiedzi prowadzącego, gdyż nie chcą zawracać mu głowy. Tak się jednak składa, że taka osoba i tak co kilka minut sprawdza na monitoringu jak zachowujecie się w pomieszczeniu, więc na pewno nie będzie miała problemu z udzieleniem podpowiedzi, która umożliwi dalszą zabawę. W dodatku wizyta w escape roomie nie jest najtańszą rozrywką, więc skoro już wydaliście pieniądze, to warto czerpać z zabawy jak najwięcej.

A Wy? Jakich jeszcze wskazówek udzielilibyście fanom tej formy rozrywki?

Jak rozwiązywać zagadki w escape roomie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *