podpowiedzi w escape roomach

Samodzielne rozwiązanie wszystkich zagadek w pokoju escape room daje wiele satysfakcji, ale jednocześnie wymaga zarówno sprytu jak i doświadczenia, które zdobywa się dzięki odwiedzaniu kolejnych takich miejsc.

Tym samym nie warto wzbraniać się przed możliwością korzystania z podpowiedzi, szczególnie że do niektórych zagadek uczestnicy zabawy w escape roomie mogą podchodzić całkowicie inaczej niż zaplanowali to twórcy danego pokoju. Szkoda więc tracić czas na błędne próby rozwiązania takiej zagadki, jeżeli i tak nie przełoży się to na efekty.

W kwestii podpowiedzi dostępnych w escape roomach najczęstszym rozwiązaniem jest krótkofalówka, którą uczestnicy zabawy otrzymują na początku. Dzięki temu mogą w dowolnym momencie poprosić o drobną (lub dużo większą) podpowiedź, która nakieruje ich na właściwie tory zabawy. W niektórych pokojach zagadek można się również spotkać z tabletami, na których podpowiedzi wyświetlane są w sposób tekstowy. Wówczas użytkownik ma do wyboru jeden z kilku poziomów podpowiedzi, dzięki czemu nie musi od razu otrzymać całego rozwiązania zagadki a jedynie jej drobnego elementu. Nie da się zaprzeczyć, że dzięki podpowiedziom znacznie zwiększają się szanse na wyjście z escape roomu w wyznaczonym czasie, szczególnie jeżeli chodzi o początkujące grupy.

Co myślicie o podpowiedziach? Wolicie z nich skorzystać w przypadku bardziej skomplikowanych zagadek czy unikacie ich za wszelką cenę, nawet jeżeli wiąże się to z nieukończeniem zabawy?

Podpowiedzi w escape roomach

Komentarz do “Podpowiedzi w escape roomach

  • 5 maja 2018 z 23:53
    Permalink

    Zawsze mam z tym dylemat. Z jednej strony bez podpowiedzi nie ukończyłabym wielu escape roomów. Z drugiej biorąc podpowiedź czuję się jakbym oszukiwała i wpisywała kody w grze a nigdy tego nie robię. Jak żyć, co robić? 😀

    Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *